بالتور

Baltur S.P.A

در سال های جنگ جهانی دوم و در زمانی که کلیه کشورهای اروپایی ویران شده در اثر جنگ مشغول بازسازی خود خصوصاً در زمینه صنعت بودند، دو مهندس ایتالیایی سعی در ایجاد تحولی در صنعت گرمایش ایتالیا نمودند.

جوزپه بالانتی (Giuseppe Ballanti) و فردیناندو تورا (Ferdinando Tura) در سال ۱۹۵۰مهندسینی بودند که با ایجاد تحولی در صنعت گرمایش و احتراق کشور ایتالیا، بنیانگذار کارگاهی کوچک در شهر چنتو در نزدیکی بولونیا ایتالیا جهت تولید مشعل شده و اسم آن را به اختصار بالتور که مخفف بخش اول اسم فامیلی خود بود قرار دادند.

سپس با ورود خانواده فاوا (Fava) به عنوان یکی از خانواده های سرشناس صنعت ایتالیا به بالتور، سرعت پیشرفت کار شدت گرفت. با خرید کل سهام بالتور توسط خانواده فاوا و سرمایه گذاری آنها در این زمینه، کارگاه کوچک بالتور با گذشت زمان به یک کارخانه ممتاز و پیشرفته در زمینه طراحی و تولید مشعل نه تنها در ایتالیا بلکه در سراسر اروپا تبدیل گردید.

کارخانه ای که هم اینک با بیش از ۶۵ سال سابقه و با مساحتی بیش از ۲.۵ هکتار، تولید کننده دامنه وسیعی از مشعل های پیشرفته با قابلیت کارکرد با انواع سوخت های گازی، گازوییلی و مازوت به صورت تک سوز و دوگانه سوز در زمینه های مختلف مورد نیاز سیستم های گرمایشی از خانه های مسکونی تا کارخانه های صنعتی بوده و در ۵ قاره جهان گرمابخش زندگی میلیون ها نفر شده است.

بالتور هم اینک یکی از معدود کارخانه های تولید مشعل در جهان می باشد که ارایه دهنده آخرین تکنولوژی کارکرد پیوسته مشعل (progressive & Modulating) در سه نوع مختلف مکانیکی، پنوماتیک والکترونیک بوده وهمچنین توانایی تولید مشعل های دو تکه (Duo Block) تا ظرفیت ۱۲۰ مگاوات را دارا می باشد. علاوه بر این تولید مشعل های گازی پیش مختلط (PREMIX)، استفاده از تکنولوژی اینورتر در عملکرد فن مشعل و کنترل  همزمان CO و O2 برای اولین بار در اروپا و طراحی منحصر به فرد مشعل به جهت کاهش مصرف سوخت وصدا، بالتور را به عنوان یکی از پیشتازان عرصه طراحی و تولید مشعل در جهان معرفی نموده است.

سابقه فعالیت بالتور در صنعت گرمایش ایران به بیش از ۴۰ سال می رسد و کلیه محصولات بالتور همچنان در تنها کارخانه خود در چنتو ایتالیا تولید شده و از طریق نمایندگی انحصاری این شرکت در ایران (شرکت مهندسین مهراز تهویه آداک) در حال ارایه و نصب در صنعت گرمایش کشور بوده و پروژه های متعدد و موفق در حال کار بالتور در سراسر کشور نشان دهنده اعتماد روز افزون مصرف کنندگان به کیفیت تولید و خدمات پس از فروش آن در ایران می باشد.